vvspt

2011 m. balandžio 20 d.

Versija neįgaliesiems

Renginių kalendorius
<2011 Balandis>
PATKPŠS
    123
4567910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Vilniaus visuomenės sveikatos centras šiandien švenčia 70-ties metų įsteigimo jubiliejų!

2011-03-25

Vilniaus visuomenės sveikatos centras šiandien švenčia 70-ties metų įsteigimo jubiliejų!

 

Naujos infekcinės ligos, o taip pat bakterijų atsparumas antibiotikams, naujos technologijos, keliančios triukšmą, vibraciją, ultravioletinę ir elektromagnetinę spinduliuotę bei išskiriančios į aplinką naujai atrastas kancerogenines ir toksines medžiagas – tai iššūkiai, su kuriais šiandien kovoja Vilniaus visuomenės sveikatos centras, minintis 70-ties metų įsteigimo jubiliejų.

 

Vilniaus visuomenės sveikatos centro veiklos istorija prasidėjo 1941 m. kovo 25 d., įsteigus Vilniaus sanitarijos ir epidemiologijos stotį, kaip neišvengiamą būtinybę kovai su tuo metu siautėjusiomis epidemijomis.

 

Šiuo metu Vilniaus visuomenės sveikatos centras yra Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldi ir atskaitinga teritorinė visuomenės sveikatos priežiūros įstaiga, veikianti Vilniaus krašte. 2011 metais Vilniaus visuomenės sveikatos centre dirba 98 darbuotojai. Įstaigą sudaro šie skyriai: visuomenės sveikatos saugos kontrolės, visuomenės sveikatos saugos, užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės, bendrųjų reikalų, finansų ir apskaitos bei skyriai rajonuose: Šalčininkų, Švenčionių, Širvintų, Trakų ir Ukmergės.

Visuomenės sveikatos saugos skyrius siekia apsaugoti visuomenės ir ypač jautresnių jos grupių sveikatą nuo galimo neigiamo aplinkos veiksnių poveikio bei užtikrinti visuomenės sveikatos saugos reikalavimų įgyvendinimą bei vykdymą.

Pagrindinis visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus uždavinys – mažinti ūkio subjektų teikiamų paslaugų neigiamą įtaką žmonių sveikatai. Šiam uždaviniui įgyvendinti skyrius vykdo valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę įstaigose, nuo kurių patikimos veiklos priklauso gyventojų sveikata bei vartotojų sauga. Tai – švietimo, asmens sveikatos priežiūros, paslaugas teikiančios, kosmetiką bei su maistu susiliečiančias medžiagas gaminančios įmonės, kalėjimai, areštinės.

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus uždaviniai yra mažinti užkrečiamųjų ligų naštą visuomenės sveikatai, valdyti užkrečiamųjų ligų epideminį procesą, vykdant jų epidemiologinę priežiūrą, kontrolę ir profilaktiką; sumažinti užkrečiamųjų ligų įvežimo riziką ir užkirsti kelią jų išplitimui; reaguoti į užkrečiamųjų ligų sąlygotas grėsmes visuomenės sveikatai.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro skyrių rajonuose uždavinys – užtikrinti Vilniaus visuomenės sveikatos centro teikiamų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą vietos gyventojams, atsižvelgiant į regionines visuomenės sveikatos problemas.

Svarbiausias šalies turtas yra jos žmonės, todėl Vilniaus visuomenės sveikatos centras žvelgia į ateitį vadovaudamasis šūkiu – patirtis ir pagalba kuriant sveikesnę visuomenę.

 Vilniaus visuomenės sveikatos centro istorija -   http://vilnius.vvspt.lt/vilniaus-visuomenes/