vvspt

2011 m. spalio 31 d.

Versija neįgaliesiems

Renginių kalendorius
<2011 Spalis>
PATKPŠS
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Pasirūpinkime, kad Lietuvos svečiai patirtų tik gerus įspūdžius

2011-08-22

VILNIAUS VISUOMENĖS SVEIKATOS CENTRAS

INFORMACINIS PRANEŠIMAS
2011-08-22
 

PASIRŪPINKIME, KAD LIETUVOS SVEČIAI PATIRTŲ TIK GERUS ĮSPŪDŽIUS

 

Vilniaus visuomenės sveikatos centre 2011 m. rugpjūčio 24 d. 10 val. vyks mokslinė praktinė konferencija ,,Masiniai renginiai ir užkrečiamųjų ligų rizika“. Lietuvoje vykstantis Europos vyrų krepšinio čempionatas ypatingas iššūkis - krepšinio mėgėjams, sirgaliams, gali turėti įvairių visuomenės sveikatos ar net politinių pasekmių.

Ruošiantis čempionatui reikalingas didesnis dėmesys visuomenės sveikatai, todėl didžiulė atsakomybė tenka asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų specialistams, jo organizatoriams ir kitoms institucijoms, atsakingoms už sportininkų ir svečių apgyvendinimą ir maitinimą. Masinių renginių metu susidaro ypač palankios sąlygos užkrečiamosioms ligoms atsirasti ir plisti, nes vienu metu susirenka daug žmonių iš skirtingų šalių, padidėja įvežtinių infekcijų galimybė, išauga įvairių paslaugų poreikis (viešojo maitinimo, apgyvendinimo paslaugos), pasikeičia populiacijos dinamika, gyventojų elgesys, padidėja žmonių kontaktai.

Tarptautinių renginių metu neretas reiškinys - per maistą išplitę infekcinių ligų protrūkiai, susiję su restoranų, kavinių, barų ir kitų įmonių veikla. Išaugusios viešojo maitinimo paslaugų apimtys didina riziką pagaminti ir patiekti vartotojui nesaugų maistą.

Konferencija skirta Vilniaus apskrities asmens sveikatos priežiūros gydytojams, visuomenės sveikatos priežiūros, laboratorinės medicinos specialistams ir kitiems suinteresuotiems žmonėms.

Konferencijos metu numatyta išklausyti užkrečiamųjų ligų priežiūros specialistų pranešimus apie infekcijų plitimo masinių renginių metu riziką: per maistą ir vandenį, per orą plintančių ligų, su maitinimu ir apgyvendinimu susijusią užkrečiamųjų ligų grėsmę, keliautojų ligų požymius ir jų profilaktiką, endeminių ligų pavojų bei lytiškai plintančių ligų riziką.

Konferencijos tikslas – apžvelgti šiuolaikinę epidemiologinę situaciją Europoje, priminti specialistams pavojingiausių masinio renginio metu užkrečiamųjų ligų požymius, ligonių, besikreipiančių greitosios medicinos pagalbos, atrankos hospitalizacijai tvarką, gydymo ir profilaktikos priemones, su maitinimu ir apgyvendinimu tykančius pavojus, infekcinių ligų mikrobiologinę diagnostiką, ŽIV/AIDS mažinimo galimybes, užsieniečių medicininį aptarnavimą reglamentuojančius dokumentus, informacijos apie susirgusius žmones perdavimo tvarką ir jos svarbą užkrečiamųjų ligų plitimo perspėjimui. Konferencijos dalyviai bus supažindinti su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro su ,,Eurobasket 2011“ organizatorių inicijuotu projektu ,,Užteks tylėti“, kurį įgyvendinant daugelyje Lietuvos miestų iki š. m. gruodžio 31 d. galima nemokomai ir konfidencialiai atlikti ŽIV testą.

Daugiau informacijos apie užkrečiamųjų ligų riziką išgirsite dalyvaudami 2011 m. rugpjūčio 24 d. mokslinėje praktinėje konferencijoje „Masiniai renginiai ir užkrečiamųjų ligų rizika”, kurią organizuoja Vilniaus visuomenės sveikatos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Infekcinių ligų, dermatologijos ir mikrobiologijos klinika ir Infektologų draugija. Renginys vyks Vilniaus visuomenės sveikatos centre, Vilniaus g. 16.

 
Parengė:

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus

vedėjo pavaduotoja B. Zdanevičienė,

tel.: (8 5) 261 0841 (8 5) 261 0862,

el.p. [email protected]