vvspt

2011 m. balandžio 20 d.

Versija neįgaliesiems

Renginių kalendorius
<2011 Balandis>
PATKPŠS
    123
4567910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Į visuomenės sveikatą reikia investuoti šiandien, kad būtų kuriama visokeriopai sveika aplinka

2011-04-11

 

vsc_logo

VILNIAUS VISUOMENĖS SVEIKATOS CENTRAS

INFORMACINIS PRANEŠIMAS

2011-04-08

 

Į visuomenės sveikatą reikia investuoti šiandien, kad būtų kuriama visokeriopai sveika aplinka

 

Investicijos į visuomenės sveikatą atsiperka su kaupu, tačiau ne per keletą metų. Reikalingi toliaregiški sprendimai, kad ateityje būtų pasiekta mažesnių gydymo kaštų, sveikesnės visuomenės ir mažiau nedarbingų žmonių, kad augtų ekonomikai, darniai vystytųsi kitos gyvenimo sritys. Tokios mintys vyravo šiandien vykusiose mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Suvienykime jėgas visuomenės sveikatos labui“, skirtoje paminėti Vilniaus visuomenės sveikatos centro (VVSC) 70-mečio jubiliejui ir Pasaulinei sveikatos dienai.

Sveikindama susirinkusiuosius į konferenciją Seimo pirmininkė Irena Degutienė pabrėžė, kad ligų prevencija yra labai svarbi šiandieninėje sveikatos priežiūros sistemoje, o visuomenės sveikatos specialistams palinkėjo būti patarėjais ir pagalbininkais ir visiškai atsikratyti griežto prievaizdo vaidmens.

Visuomenės sveikatos specialistų darbo svarbą akcentavo ir Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys. Anot jo, visuomenės sveikata yra ir bus sveikatos priežiūros prioritetas, o visi specialistai turėtų suvienyti jėgas visuomenės sveikatos labui ir kartu ieškoti vis naujų problemų sprendimo būdų.

Konferencijoje buvo pristatyta VVSC 70-ties gyvavimo metų veikla ir ateities perspektyvos. „VVSC šiuo metu išgyvena virsmą, kuomet iš griežto inspektavimo tradicijomis grįstos įstaigos vis ryžtingiau siekia tapti pagalbininku, galinčiu suteikti profesionalias konsultacijas, patarti, pagelbėti, rasti išeitį tiems, kas to siekia“, - apibendrindama centro tikslus kalbėjo VVSC direktorė Rolanda Lingienė.

Aptartos ir kitos visuomenės sveikatos aktualijos: užkrečiamųjų ligų situacija šalyje, atsparumas antibiotikams, vaikų augimo ypatumai. Kalbėta ir apie visos sveikatos sistemos raidą bei visuomenės sveikatos vietą sveikatos apsaugos reformoje. Paliestos viešojo administravimo visuomenės sveikatoje ir bendruomenių darbo reikšmės kuriant sveikesnę aplinką temos.

„Kalbėti apie visuomenės sveikatą ne tik tarp specialistų, bet drauge su politikais, mokslininkais, kitų sričių valstybės tarnautojais yra būtina, nes tik bendras darbas gali atvesti prie efektyvaus tikslų įgyvendinimo. Tai leidžia dalintis patirtimi, galvoti apie resursų optimizavimą, brėžti bendrus uždavinius“, - kalbėdama apie vykusią konferenciją, sakė R. Lingienė.

 

Apie Vilniaus visuomenės sveikatos centrą:

VVSC, įsteigtas kovai su Vilniaus miestą krečiančiomis epidemijomis, šiemet mini 70-tąjį veiklos jubiliejų. Šiandien pagrindiniai centro uždaviniai - užkrečiamųjų ligų kontrolė, žalingos aplinkos poveikio visuomenės sveikatai mažinimas, Vilniaus krašto žmonių teisių gauti kokybiškas ir saugias paslaugas užtikrinimas. Centras veikia Vilniuje mieste ir rajone, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų ir Ukmergės rajonuose.

 

 

Daugiau informacijos:

Vilniaus visuomenės sveikatos centro

Bendrųjų reikalų skyriaus

Vyr. specialistė Akvilė Sinkevičiūtė

Tel. (8-5) 264 9651, el.p. akvile.sinkeviciute@vilnius.vvspt.lt